General classification

The leader of the team Holland Cupgets the green leader's jersey around his shoulders, and gets into the spotlights.

 General 

Jongeren

1 Pete Uptegrove150Team MONDA VAKANTIEPARKEN - I
2 Oded Kogut116Team ISRAEL PREMIER TECH ACAD
20 Coen Vermeltfoort113Team V0LKERWESSELS CYCLING TE
34 Martijn Rasenberg107Team PARKHOTEL VALKENBURG
1 Johan Dorussen100Team DEVELOPMENT TEAM DSM-FIR
1 Declan Trezise100Team ARA | SKIP CAPITAL
62 Jens van den Dool80Team GRC JAN VAN ARCKEL
2 Huub Artz80Team WANTY-RE UZ-TECHNORD
2 Brent Clé80Team DESCHACHT-HENS-MAES
69 Hidde van Veenendaal75Team METEC - SOLARWATT P/B MA
3 Henrik Pedersen70Team UNO-X MOBILITY DEVELOPME
3 Bert-Jan Lindeman70Team V0LKERWESSELS CYCLING TE
43 Axel van der Tuuk60Team METEC - SOLARWATT P/B MA
4 Timo de Jong60Team VOLKERWESSELS CYCLING TE
104 Tijmen Eising60Team BEAT CYCLING CLUB
4 Davide Bomboi60Team TDT-UNIBET
13 Jelte Krijnsen58Team PARKHOTEL VALKENBURG
12 Roy Hoogendoorn56Team METEC - SOLARWATT P/B MA
5 Vlad van Mechelen50Team DEVELOPMENT TEAM DSM-FIR
5 Thomas Joseph50Team TARTELETTO - ISOREX
77 Sebastian Nielsen50Team TDT-UNIBET
5 Kiaan Watts50Team ISRAEL PREMIER TECH ACADEMY
13 Martin Pluto48Team BEAT CYCLING CLUB
10 Romet Pajur46Team TEAM LOTTO KERN-HAUS PSD
18 Luuk Verbruggen43Team SENSA - KANJERS VOOR KAN
6 Nikiforos Arvanitou40Team NOVAPOR SPEEDBIKE TEAM
56 Peter Schulting40Team DIFTAR CONTINENTAL CYCLI
6 Magnus Klaris40Team AIRTOX - CARL RAS
6 Jensen Plowright40Team ALPECIN-DECEUNINCK DEVEL
7 Matys Grisel36Team LOTTO DSTNY DEVELOPMENT
7 Arne Santy36Team TARTELETTO - ISOREX
8 Matúš ütoüek32Team ATT INVESTMENTS
8 Daniel Smajkic ürnes32Team UNO-X MOBILITY DEVELOPME
14 Christiaan van Rees31Team DUTCH FOOD VALLEY CYCLIN
111 Delano Swenne31Team GRC JAN VAN ARCKEL
9 Elliot Schultz30Team TEAM BRIDGELANE
9 Sente Sentjens30Team ALPECIN-DECEUNINCK DEVEL
10 Eskil Huiting28Team METEC - SOLARWATT P/B MA
10 Bartosz Rudyk28Team ATT INVESTMENTS
10 Toon Aerts28Team DESCHACHT-HENS-MAES
12 Mathis Avondts27Team PARKHOTEL VALKENBURG
11 Martin Szokody26Team BHS-PL BETON BORNHOLM
11 Björn Bakker26Team DIFTAR CONTINENTAL CYCLINGTEAM
11 Joshua Giddings26Team LOTTO DSTNY DEVELOPMENT
82 Ludvik Aspelund Holstad24Team LILLEHAMMER CK CONTINENT
17 Daan van Sintmaartensdijk24Team BEAT CYCLING CLUB
88 Vincent van Dorp24Team DIFTAR CONTINENTAL CYCLI
13 Klaas Groenen22Team TEMPO-HOPPENBROUWERS
13 Rick Ottema22Team DIFTAR CONTINENTAL CYCLI
19 Philip Heijnen22Team PARKHOTEL VALKENBURG
113 Jasper Huitema20Team DIFTAR CONTINENTAL CYCLI
15 Daniel Stampe18Team AIRTOX - CARL RAS
15 Brody Mcdonald18Team National Team USA Cyclin
27 Frank Aron Ragilo18Team DEVELOPMENT TEAM DSM-FIR
15 Corne van Kessel18Team DESCHACHT-HENS-MAES
89 Robbe Claeys16Team TARTELETTO - ISOREX
16 Joost Nat16Team WILVO GROUP - TWC DE KEM
32 Arthur Lenné16Team TEAM STORCK - METROPOL C
16 Robert Donaldson16Team TRINITY RACING
97 Kelvin van den Dool14Team GRC JAN VAN ARCKEL
17 Albrecht Drewes14Team TEAM SPORTFORUM Kaarst Büttgen
81 Martijn Budding13Team TDT-UNIBET
18 Max Märkl13Team TEAM STORCK - METROPOL C
49 Tijn Louwerensen13Team MONDA VAKANTIEPARKEN - I
74 Toni Franz12Team TEAM STORCK - METROPOL C
19 Sean Christian12Team National Team USA Cyclin
114 Frits Biesterbos12Team REGIOTEAM OOST
20 Matyáš Fiala11Team ATT INVESTMENTS
21 Tobias Risan Nakken10Team TRINITY RACING
21 Jelle Bouma10Team WILLEBRORD WIL VOORUIT
22 Casper van der Woude9Team METEC - SOLARWATT P/B MA
22 Adam Holm Jørgensen9Team HAGENS BERMAN JAYCO
22 Tristan Saunders9Team TEAM BRIDGELANE
53 Robin Lowik9Team DIFTAR CONTINENTAL CYCLI
58 Pepijn Veenings8Team DIFTAR CONTINENTAL CYCLI
83 Ruben van Randeraat8Team WILLEBRORD WIL VOORUIT
42 Robbe Dhondt8Team DEVELOPMENT TEAM DSM-FIR
23 Roan Konings8Team METEC - SOLARWATT P/B MA
24 Mathias Larsen7Team AIRTOX - CARL RAS
24 Gonçalo Tavares7Team HAGENS BERMAN JAYCO
47 Steijn Oosterveld7Team PARKHOTEL VALKENBURG
25 Lorenz van de Wynkele6Team LOTTO DSTNY DEVELOPMENT
25 Marvin Peters6Team DIFTAR CONTINENTAL CYCLI
91 Witten Anthonise6Team REGIOTEAM OOST
54 Bart Kortleve6Team SENSA - KANJERS VOOR KAN
59 Maxime Duba5Team PARKHOTEL VALKENBURG
26 Callum Thornley5Team TRINITY RACING
26 Victor Broex5Team METEC - SOLARWATT P/B MA
27 Mikkel üritsland4Team BHS-PL BETON BORNHOLM
27 Rotem Tene4Team ISRAEL PREMIER TECH ACADEMY
46 Stefan Verhoeff4Team UNIVERSE CYCLING TEAM
28 Samuele Privitera3Team HAGENS BERMAN JAYCO
106 Lars Loohuis3Team BEAT CYCLING CLUB
28 Floris van Tricht3Team ISRAEL PREMIER TECH ACAD
29 Tyler Tomkinson2Team ARA | SKIP CAPITAL
29 Josef Dirnbauer2Team TEAM FELT FELBERMAYR
29 Steyn van der Veen2Team SENSA - KANJERS VOOR KAN
29 Julius Domnick2Team TEAM SPORTFORUM Kaarst Büttgen
30 Ofke Teekens1Team WILLEBRORD WIL VOORUIT
30 Jost van de Streek1Team GRC JAN VAN ARCKEL
30 Jan Willem van Schip1Team PARKHOTEL VALKENBURG
30 Christoph Janssen1Team XSPEED UNITED CONTINENTAL
63 Sten Verzijl0Team WILVO GROUP - TWC DE KEMPEN
32 Maarten van den Berg0Team OWC & AWV DE ZWALUWEN
53 Adne Koster0Team GIANT STORE ASSEN CT - N
62 Kevin Nooijen0Team DUTCH FOOD VALLEY CYCLIN
39 Guillaume Visser0Team DIFTAR CONTINENTAL CYCLI
88 Benedikt Helbig0Team MYVELO PRO CYCLING TEAM
69 Marien Bogerd0Team DIFTAR CONTINENTAL CYCLI
62 Jordi van Heijst0Team MONDA VAKANTIEPARKEN - IJSSELSTREEK CT
51 Daniel Bichlmann0Team TEAM STORCK - METROPOL C
110 Gilles Dockx0Team WANTY-RE UZ-TECHNORD
37 Meindert Weulink0Team PARKHOTEL VALKENBURG
41 Vladislav Loginov0Team DUTCH FOOD VALLEY CYCLING TEAM
60 Matar Peretz Hardeball0Team ISRAEL PREMIER TECH ACAD
76 Lukas Baldinger0Team MYVELO PRO CYCLING TEAM
76 Sjoerd van der Linden0Team MONDA VAKANTIEPARKEN - I
64 Bjorn Koster0Team GIANT STORE ASSEN CT - N
42 Joeri Fledderus0Team HOUTTEC CYCLING TEAM
98 Owen Geleijn0Team TDT-UNIBET
74 Rik van der Wal0Team SENSA - KANJERS VOOR KAN
79 Rindert Buiter0Team V0LKERWESSELS CYCLING TE
42 Sebastian Ryttersgaard0Team BHS-PL BETON BORNHOLM
77 Sulaj Lukas Kloppenborg0Team NOVAPOR SPEEDBIKE TEAM
59 Oliver Robinson0Team NOVAPOR SPEEDBIKE TEAM
109 Nick van der Meer0Team V0LKERWESSELS CYCLING TE
76 Thomas Vuerinckx0Team LOTTO DSTNY DEVELOPMENT
48 Elmar Abma0Team VOLKERWESSELS CYCLING TEAM
86 Lars Hohmann0Team PARKHOTEL VALKENBURG
94 Lennert Belmans0Team ALPECIN-DECEUNINCK DEVEL
89 Paul Keller0Team TEAM STORCK - METROPOL C
107 Hideyuki Takagi0Team GIANT STORE ASSEN CT - N
94 Samuel Mckee0Team TEAM BRIDGELANE
55 Wessel Lange0Team GIANT STORE ASSEN CT - NWVG
84 Bram Leerkes0Team SENSA - KANJERS VOOR KAN
105 Stijn Appel0Team BEAT CYCLING CLUB
65 Oliver Peace0Team DEVELOPMENT TEAM DSM-FIR
36 Hugo Kars0Team DIFTAR CONTINENTAL CYCLI
64 Mikal Grimstad Uglehus0Team UNO-X MOBILITY DEVELOPME
90 Tjalle de Bruin0Team JEGG-DJR Academy
52 Danny Kroeze0Team DUTCH FOOD VALLEY CYCLIN
73 Zeb Kyffin0Team TDT-UNIBET
62 Thimo Willems0Team VOLKERWESSELS CYCLING TE
39 Niek Hoornsman0Team V0LKERWESSELS CYCLING TE
45 Axel Källberg0Team DEVELOPMENT TEAM DSM-FIR
39 Torsten Demeyere0Team TARTELETTO - ISOREX
55 Kasper Haugland0Team LILLEHAMMER CK CONTINENT
68 Nauk ten Thije0Team JEGG-DJR Academy
36 Timothy Dupont0Team TARTELETTO - ISOREX
38 Jasper de Laat0Team JEGG-DJR Academy
35 Teun Veelers0Team OWC & AWV DE ZWALUWEN
68 Alexander Hansen0Team AIRTOX - CARL RAS
38 Marc Clauss0Team TEAM STORCK - METROPOL C
49 Ewout de Keyser0Team TARTELETTO - ISOREX
33 Joris Reinderink0Team METEC - SOLARWATT P/B MA
57 Mart van Esterik0Team VOLHARDING CYCLING TEAM
84 Maarten Hamminga0Team SENSA - KANJERS VOOR KAN
101 Ramses Debruyne0Team ALPECIN-DECEUNINCK DEVEL
67 Christian Rush0Team TEMPO-HOPPENBROUWERS
95 Lomuria Paul0Team RIDE UNITED
115 Jordan Habets0Team METEC - SOLARWATT P/B MA
65 Jasper Plender0Team GIANT STORE ASSEN CT - N
38 Gijs de Swart0Team GRC JAN VAN ARCKEL
35 Max Kroonen0Team V0LKERWESSELS CYCLING TE
90 Jan Münzer0Team TEAM STORCK - METROPOL C
92 Perry Frijters0Team WILLEBRORD WIL VOORUIT
75 Axel Huens0Team TDT-UNIBET
72 Benjamin Peatfield0Team DEVELOPMENT TEAM DSM-FIR
67 Jarri Stravers0Team UNIVERSE CYCLING TEAM
37 Bram van Herk0Team GRC JAN VAN ARCKEL
33 Michiel van Vliet0Team METEC - SOLARWATT P/B MA
48 Matthias Schwarzbacher0Team ATT INVESTMENTS
31 Bo Godart0Team TARTELETTO - ISOREX
44 Emry Faingezicht0Team ISRAEL PREMIER TECH ACADEMY
69 Ben Felix Jochum0Team TEAM LOTTO KERN-HAUS PSD
66 Toni Albrecht0Team TEAM LOTTO KERN-HAUS PSD
34 Jarne van de Ven0Team DUTCH FOOD VALLEY CYCLING TEAM
96 Sam Gademan0Team V0LKERWESSELS CYCLING TE
75 Ross Lamb0Team NOVAPOR SPEEDBIKE TEAM
67 Michal Schuran0Team ATT INVESTMENTS
45 Niels Boogerd0Team GRC JAN VAN ARCKEL
87 Rens Vermeulen0Team WILVO GROUP - TWC DE KEM
57 Jonas Goeman0Team TARTELETTO - ISOREX
66 Maxence Place0Team HAGENS BERMAN JAYCO
40 Wessel Krul0Team BEAT CYCLING CLUB
71 Matthijs Büchli0Team BEAT CYCLING CLUB
55 Bram Dissel0Team BEAT CYCLING CLUB
112 Aklilu Gebretinsae0Team WANTY-RE UZ-TECHNORD
81 Noël Luijten0Team GRC JAN VAN ARCKEL
59 Jonah Killy0Team XSPEED UNITED CONTINENTAL
47 Leon Arenz0Team TEAM LOTTO KERN-HAUS PSD
50 Mil Morang0Team TEAM LOTTO KERN-HAUS PSD
75 Jelle Johannink0Team TDT-UNIBET
35 Tom Smeets0Team JEGG-DJR Academy
42 Nicholas Tabares0Team DESCHACHT-HENS-MAES
54 Joren Bloem0Team TDT-UNIBET
43 Viggo Moore0Team ISRAEL PREMIER TECH ACADEMY
78 Miguel van Tintelen0Team VOLHARDING CYCLING TEAM
116 Robin Fischer0Team TEAM STORCK - METROPOL C
58 Jakob Purtscheller0Team TEAM FELT FELBERMAYR
41 Niek Voogt0Team PARKHOTEL VALKENBURG
96 Lars van Uum0Team MONDA VAKANTIEPARKEN - I
55 Jack Schouten0Team TEAM BRIDGELANE
46 Tim den Braber0Team VOLHARDING CYCLING TEAM
87 Jakob Schmidt0Team MYVELO PRO CYCLING TEAM
48 Kevin Reuvers0Team WILLEBRORD WIL VOORUIT
65 Wouter Toussaint0Team WANTY-RE UZ-TECHNORD
64 Tim Marsman0Team METEC - SOLARWATT P/B MA
56 Joshua Huppertz0Team TEAM LOTTO KERN-HAUS PSD
47 Julian Vergouw0Team METEC - SOLARWATT P/B MA
37 Vincent Hoppezak0Team PARKHOTEL VALKENBURG
72 Marius Hofmeester0Team WV DE HANZERENNERS
100 Emiel Verstrynge0Team ALPECIN-DECEUNINCK DEVEL
52 Martin Solhaug Hansen0Team UNO-X MOBILITY DEVELOPME
67 Benjamin Boos0Team RAD-NET OßWALD
93 Jeen de Jong0Team UNIVERSE CYCLING TEAM
61 Jelle ter Weeme0Team MONDA VAKANTIEPARKEN - IJSSELSTREEK CT
85 Marnix van den Oever0Team WILVO GROUP - TWC DE KEM
83 Victor Vaneeckhoutte0Team LOTTO DSTNY DEVELOPMENT
86 Halvor Dolven0Team UNO-X MOBILITY DEVELOPME
32 Zak Coleman0Team XSPEED UNITED CONTINENTAL
46 Jacob Relaes0Team TARTELETTO - ISOREX
32 Thom van Herwaarden0Team V0LKERWESSELS CYCLING TE
40 Emil Iwersen0Team BHS-PL BETON BORNHOLM
54 Nils Sinschek0Team PARKHOTEL VALKENBURG
40 Thijs Wemmers0Team GRC JAN VAN ARCKEL
63 Marijn Maas0Team JEGG-DJR Academy
86 Thomas Baart0Team JEGG-DJR Academy
78 Frank Stijger0Team WILVO GROUP - TWC DE KEM
51 Harry Sweering0Team GIANT STORE ASSEN CT - NWVG
44 Thom van der Werff0Team DEVELOPMENT TEAM DSM-FIR
80 Axel de Lie0Team LOTTO DSTNY DEVELOPMENT
46 Boris Romers0Team METEC - SOLARWATT P/B MA
50 Victor van de Putte0Team DESCHACHT-HENS-MAES
45 Bram Kras0Team HOUTTEC CYCLING TEAM
49 Erik Madsen0Team UNO-X MOBILITY DEVELOPME
58 Mike Vliek0Team DIFTAR CONTINENTAL CYCLINGTEAM
49 Cornelius Tomas Kopecký0Team TDT-UNIBET
88 Karl Kurits0Team ISRAEL PREMIER TECH ACAD
33 Ard Stuiver0Team WV DE HANZERENNERS
108 Luca Martin0Team RAD-NET OßWALD
93 Paul Gruithuijzen0Team WILVO GROUP - TWC DE KEM
51 Joseph Pidcock0Team TRINITY RACING
57 Alain Broos0Team WILLEBRORD WIL VOORUIT
92 Cohen Jessen0Team ARA | SKIP CAPITAL
54 Jente Klaver0Team V0LKERWESSELS CYCLING TE
92 Gustav Dahl0Team AIRTOX - CARL RAS
99 Lars Rouffaer0Team DIFTAR CONTINENTAL CYCLI
61 Finn Crockett0Team VOLKERWESSELS CYCLING TE
57 Abram Stockman0Team TDT-UNIBET
70 Stef Koning0Team PARKHOTEL VALKENBURG
70 Mads-Emil Dupont Hougaard0Team BHS-PL BETON BORNHOLM
31 Alon Yogev0Team DUTCH FOOD VALLEY CYCLIN
82 Josh Charlton0Team TRINITY RACING
50 Rowan van Oord0Team WILVO GROUP - TWC DE KEM
64 Wouter van de Weerdhof0Team DIFTAR CONTINENTAL CYCLINGTEAM
85 Tobias Müller0Team RAD-NET OßWALD
63 Karst Hayma0Team METEC - SOLARWATT P/B MA
103 Cas van der Veen0Team SENSA - KANJERS VOOR KAN
34 Mads Andersen0Team AIRTOX - CARL RAS
80 Stijn Daemen0Team VOLKERWESSELS CYCLING TE
61 Fergus Browning0Team TRINITY RACING
102 Mats Omloop0Team V0LKERWESSELS CYCLING TE
71 Victor Enggaard0Team BHS-PL BETON BORNHOLM
61 Rick van der Poel0Team DRC DE MOL
56 Timon Loderer0Team MYVELO PRO CYCLING TEAM
43 Toinne Vriezen0Team DUTCH FOOD VALLEY CYCLIN
56 Dominik Merseburg0Team TEAM STORCK - METROPOL CYCLING
63 Philippe Jacob0Team TEAM ECOFLO CHRONOS
35 Mathieu Kockelmann0Team TEAM LOTTO KERN-HAUS PSD
95 Milan De Ceuster0Team LOTTO DSTNY DEVELOPMENT
31 Sven Pijnenburg0Team JEGG-DJR Academy
87 Milan Kadlec0Team DEVELOPMENT TEAM DSM-FIR
60 Chiel Schulten0Team SENSA - KANJERS VOOR KAN
68 Henry Neff0Team National Team USA Cyclin